ÇİÇEK AÇAN ŞEHİRLER ULUSAL PROGRAMI

ORGANİZATÖRLERİ

COMMUNITIES IN BLOOM

Communities in Bloom Kanada merkezli bir organizasyondur. “Communities in Bloom” programı, 1995 yılında Kanada’da 29 topluluk arasında ulusal bir nitelikte başladı ve o tarihten beri hem ulusal hem de eyaletler arasında çeşitli kategorilerde ödül programları içerecek şekilde genişledi.
Programın toplum ve yerel yönetimler arasında kurduğu bağ ile elde edilen sonuçların başarılı olması diğer ülkelerinde dikkatini çekti. 1998 yılında ilk olarak ulusal programın yanında uluslararası program da başlatıldı.
Kanada, İngiltere, ABD, İrlanda, İtalya, Belçika, Fransa, Hollanda ve Japonya gibi ülkelerde şehir alanlarının güzelleştirilmesini teşvik eden çeşitli faaliyetler Communities in Bloom programı kapsamında halen düzenleniyor.

GREEN CITIES

Green Cities şirketi, Çiçek Açan Şehirler/Communities In Bloom uluslararası organizasyonunun Türkiye temsilciliğini yapmaktadır. Şirketimizin misyonu; Sürdürülebilir, kaliteli, çevreci projeler üreterek hizmet verilen kurum ve kuruluşların ulusal rekabet güçlerini artırmalarını sağlamak, böylece ulusal kalkınmada fark yaratıcı rol üstelenmektir.
Çeşitli kategorilerde çok sayıda ödül veren “Çiçek Açan Şehirler” programı bir yarışma değildir. Şehirlerin yerel yönetimlerinin liderliğinde doğayla zenginleştirilmesinin yanı sıra, kentlilik kimliğinin gelişmesi, gönüllülük davranışının güçlendirilmesi, kentlerin ve ülkelerin tanıtımı açısından önemli fırsatlar sunmaktadır.
Green Cities olarak, belediyelerimize uluslararası düzeyde ilave katma değer yaratacak bu projenin, ülkemiz kentlerine uluslararası rekabet kabiliyetlerini arttıracak pek çok fayda sağlayacağına inanıyoruz.