TANITIM FIRSATLARI

Ulusal ve uluslararası ödül programları katılımcı kentlerin, çevreye gösterdikleri özen ve kentlilerine sundukları sürdürülebilir yaşam standartlarını ifade edip tanıtabilecekleri pek çok platform sunmakta.

Ödül programları sonrasında, katılımcılar tarafından iletilecek, Çiçek Açan Şehirler projesi kapsamında geliştirmeye devam ettikleri çalışmalar ile başarı hikayeleri, Green Cities web adresinde bulunan haberler bölümünde yer alacaktır. Böylelikle katılımcı kentler tanıtımlarını devam ettirebilecekleri bir platforma sahip olacaklardır.

Green Cities web adresinde bulunan “Katılımcılarımızı Keşfedin” bölümünde katılımcılar tarihi ve turistik güzelliklerini ve yarışma kapsamında yaptıkları çalışmaları tanıtabilirler. Katılımcıların gönderecekleri bilgilerin Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanması, yurtdışı tanıtımı açısından da önem arz etmektedir.

Uluslararası ödül programını koordine eden Communities in Bloom tarafından her yıl Mayıs ayının ilk haftası “Çiçek Açan Şehirler Haftası” olarak ilan edilmiştir. Dünya çapında kentler tarafından düzenlenen kutlama ve etkinlikler eş zamanlı olarak Mayıs ayının ilk haftasında ülkemizde de kutlanması tavsiye edilmektedir. Bu kapsamda kentlerin organize ettiği etkinlikler ile ilgili iletilen haberler Green Cities web adresinde yayınlanacaktır.

Katılımcılar tarafından Türkçe ve İngilizce dillerinde hazırlanan ve ödül programı kapsamındaki girişimleri, özel proje veya başarıları anlatan makaleler Green Cities Çiçek Açan Şehirler dergisinde yayımlanacaktır. Bu makaleler aynı zamanda Green Cities tarafından Çiçek Açan Şehirler Kanada’ya dergisinde yayımlanmak üzere iletilir. Her iki dergi de dijital olarak Green Cities web adresinde yer alacak ve katılımcılara da iletilecektir.

Ulusal ve uluslararası ödül törenlerinde katılımcıların kentlerini tanıtmaları amacıyla sunum yapma ve stant kurma imkanları olacaktır.

Çiçek Açan Şehirler’in sosyal medya hesaplarında Green Cities tarafından katılımcı kentlere ait paylaşımlar yapılacaktır.